Рішення про те, чи варто ділити руку у блекджеку, залежить від старшої карти дилера та конкретних карт, які вам роздали. Зазвичай використовується базова стратегія, яка є статистично обґрунтованим методом гри в блекджек. Вона пропонує наступні поради щодо того, коли потрібно розділяти руки.
- Завжди діліть тузи та вісімки, незалежно від того, що показує дилер:
- Тузи. Розділення дає вам шанс отримати карту 10-го номіналу на кожному тузі, що потенційно дасть вам дві руки з 21.
- Вісімки. Шістнадцятка — це слабка рука, але поділ вісімок дає вам шанс побудувати сильнішу руку з кожною вісімкою.
- Ніколи не діліть 5 або 10:
- П’ятірки. Подвоєння в одній руці, як правило, є кращим варіантом, оскільки у вас загалом 10, що є хорошою базою, щоб отримати 20 з однією додатковою картою.
- Десятки. У вас вже є сильна комбінація з загальною кількістю 20, і якщо ви розділите їх, то ризикуєте отримати менш сприятливу комбінацію.
- Для інших пар рішення про поділ може сильно залежати від старшої карти дилера:
- 2, 3 або 7. Спліт, якщо дилер показує карти від 2 до 7.
- Четвірки. Як правило, не розділяйте. Ви можете подумати про розділення, якщо у дилера випадає 5 або 6, а правила дозволяють подвоїти ставку після розділення.
- Шістки. Використайте спліт, якщо дилер показує від 2 до 6.
- Дев’ятки. Спліт, якщо дилер показує від 2 до 6, 8 або 9. Однак, якщо карта дилера 7, ви повинні залишатися на місці, прагнучи побити його ймовірне загальне число — 17.
Пам’ятайте, що ці рекомендації ґрунтуються на статистичних принципах і призначені для того, щоб дати вам найкращі шанси на перемогу впродовж тривалого періоду часу. Вони не можуть гарантувати успіх у кожній конкретній роздачі. Ви завжди маєте грати в межах своїх можливостей й робити це відповідально. Також бажано ознайомитися з конкретними правилами та умовами того варіанту блекджеку, в який ви граєте, оскільки вони можуть вплинути на оптимальну стратегію.