Під “неофіційними правилами гри в блекджек у казино” мається на увазі, ймовірно, протокол за столом. А саме — що від вас очікують інші гравці. Є кілька речей, які ви можете зробити, щоб допомогти собі вписатися в гру.

Якщо ви сідаєте за стіл з 1 або 2 колодами, ви повинні дочекатися закінчення “шуза” (так називають пластиковий роздавальник карт на столі), перш ніж почати грати. (Звичайно, у грі “пітч” немає ніякого “шуза”, але гравці все одно називають колоду незіграних карт саме так. Насправді карти знаходяться в руці дилера і “подаються” гравцям сорочкою догори). Коли роздана остання роздача, дилер забирає карти та кладе їх в автоматичний шафлер. Тепер ви простягаєте свої гроші та купуєте фішки, якщо ви не приносили фішки за стіл, або іншим чином демонструєте бажання приєднатися до гри.

Гравці вважатимуть вас грубим і/або дурним, якщо ви стрибнете в середину їхнього шуза. Деякі з них зроблять зауваження щодо вашої необізнаності, а деякі вилетять з шуза, як тільки ви в нього вскочите. Немає жодної прийнятної причини для нового гравця за столом стрибати в черевик. Виключення — коли ВСІ гравці, які вже грають, запрошують нову людину приєднатися. Таке трапляється, зазвичай, коли справи йдуть погано. Якщо ви стрибаєте в середині роздачі, а гравці програють, то вас звинувачують у цьому. Дилер може запитати вас, чи не хочете ви приєднатися, і правильною відповіддю буде: “Я почекаю”. Найкращі дилери не запрошують нових гравців у башмак. Вони знають, що інші учасники гри цього не люблять.

Якщо ви приєднаєтеся до гри в шість або вісім колод (гра, в якій карти не беруться в руки, а роздаються з шуза), етикет рекомендує чинити трохи інакше. Одно- або двоколодний шуз закінчиться за хвилину-дві. Шість колод можна перебирати набагато довше. Всі розуміють, що ви не будете чекати, поки закінчиться колода. Однак слід запитати у гравців, як йдуть у них справи. Якщо гравець (або гравці) виграє, НЕ втручайтеся в хід подій. Вам не зашкодить трохи почекати. Запитуючи, ви проявляєте ввічливість до інших і починаєте сесію в позитивному ключі. Часто, коли гравці програють або топчуться на місці, вони запрошують вас приєднатися до них в середині гри.

Після того, як ви приєдналися до гри, намагайтеся не робити нічого надзвичайного. Це, звісно, суб’єктивна річ. Я маю на увазі такі фінти, як розщеплення десяток, розщеплення малих пар проти великих апкарт (відкритих карт) дилера (наприклад, розщеплення пари четвірок проти дев’ятки або десятки дилера) або збір каре (в термінології блекджек, каре — це рука з загальною кількістю карт від 12 до 16) проти 4, 5 або 6 дилера. Це вважається дурною, безрозсудною грою. Для ветеранів блекджеку ви виглядаєте повним ідіотом, коли робите такі речі. Ви можете подумати, що це сміливо, зухвало і/або кумедно. Але це не так.

Важливо пам’ятати, що гравці блекджеку розглядають вас як “частину команди”. Вони вважають, що ваша дурна і безрозсудна гра зашкодить їхнім шансам на перемогу. Вони помиляються, але це загальноприйнята думка серед гравців. Якщо ви хочете вписатися в колектив і не викликати неприязні, ви повинні приймати розумні рішення. Якщо ви не впевнені, що робити, запитайте. Дилер, як правило, дасть слушну пораду (більшість дилерів не знають найкращої стратегії, але вони знають загальноприйняту стратегію), так само як і багато інших гравців.

З іншого боку, варто зазначити, що ви маєте право грати так, як вам заманеться. Це ж ваші гроші. Якщо ви хочете розділити пару п’ятірок проти туза дилера, або зібрати п’ятнадцятку проти шістки — вперед. Знову ж таки, це ваші гроші. Звичайно, інші будуть критикувати вас, і якщо вони програють, ви будете винні. Якщо ж ваші химерні ігри насправді допоможуть їм виграти, ви не отримаєте жодної похвали. Вони мовчатимуть і вважатимуть, що виграли всупереч вам. Саме так все і відбувається за столом блекджеку.

Наостанок хочеться зазначити, що дуже мало гравців у блекджек насправді знають “Базову стратегію”, яка забезпечує гравця оптимальною грою для кожної роздачі. Її можна знайти в тисячі різних місць, і на її запам’ятовування може знадобитися 2 години. Вивчити це може будь-хто. Якщо ви не бажаєте вивчати, то витратьте зовсім невеликі гроші, купіть карту базової стратегії і покладіть її на стіл як довідник під час гри. Деякі інші будуть насміхатися з цього, але ви будете грати краще, ніж вони, і з часом матимете більше шансів на перемогу.

Ви, напевно, не знайдете жодного гравця, навіть якщо переберете сотню, який грає за базовою стратегією. Більшість досвідчених гравців грають за чимось схожою, але далеко не ідеальною стратегією. В результаті, коли ви зробите кілька правильних роздач, які типовий гравець не зробив би, вас також звинуватять, коли вони програють. Більшість гравців не будуть ділити пару дев’яток. Загальна сума руки 18, і вони думають, що це хороша рука. Але це не так. Базова стратегія говорить, що ви повинні розділити дев’ятки, якщо дилер показує 2-6, 8 або 9 (не проти 7.) Розподіл дає вам більше шансів заробити гроші. Пересічні гравці цього не розуміють, і, знову ж таки, будуть звинувачувати вас, коли гра обернеться проти вас. У цьому випадку я рекомендую вам зробити найкращий розклад і сказати цим людям: “Я граю за правилами”.

На цьому поки що все.

By admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *