Рахунок не дуже часто відхиляється від плюс-мінус 9. Можна просто подумки натискати на пальці в тому порядку, як вам найзручніше. Наприклад, якщо рахунок негативний, використовуйте ліву руку плюс пальці на іншій руці, а в разі позитивного рахунку — навпаки. Ось і все.
Коли рахунок стає більшим, можна приєднати візуалізацію в голові та/або повозитися з фішками так, щоб вони нагадували про поточний стан справ. Другий варіант зазвичай використовується частіше.
Ще один простий спосіб запам’ятовування полягає у наступному. Якщо число збігається з рукою гравця, можна зафіксувати цей зв’язок. Наприклад, коли здали всі нові карти, і комусь випало 17 (а це результат підрахунку на поточний момент), можна запам’ятати цього гравця, перш ніж почати спілкуватися. Або коли остання здана карта — це карта дилера, це теж можна швидко згадати. Припустимо, рахунок йде на 9, а в дилера якраз у той момент, коли хтось починає базікати, випала карта 9. Але ви все одно маєте бути уважними й оновлювати рахунок для нових карт, які випадають.
Новачки часто плутаються і забувають результат, коли подумки рахують — до, під час або після того, як на стіл лягли нові карти. Тож потрібно бути послідовним або запам’ятовувати, на якому етапі ви перебуваєте, перш ніж щось відповідати. Отримати трохи більше часу для цього допомагає деякий вигук, що не містить смислового навантаження: типу “Хммм”.